www.sigortacihasim.net

 
   
 
 
 

 

 
 

 

POLİÇELER » SEYAHAT SİGORTALARI

 

Konsolosluk Vize Sigortası

 

SEYAHAT KONSOLOSLUK SİGORTASI

Bu sigorta, Schengen (Şengen) anlaşmasına dahil olan ülkelere girişte, vize için zorunlu tutulan Seyahat Sigortası'nı tam anlamıyla karşılayan teminatları içeriyor. 


Seyahat Konsolosluk Sigortası, sigortalı olan kişinin  yurtdışı seyahati esnasında herhangi bir kaza, sakatlanma, sağlık sorunları gibi risklerini belirlemiş olduğu zaman dilimi içinde seçilmiş limitler  kapsamı altına alan bir sigorta poliçesidir.

 

 Ayakta ve Yatarak (Hastanede) Tıbbi Tedavi Teminatı 
Seyahatiniz esnasında aniden hastalanmanız veya yaralanmanız durumunda, ayakta tedavi ve hastane, ameliyat ve tedavi masrafları ile doktorunuzun yazdığı ilaçların masrafları limitler dahilinde ödenir.
Sigorta süresince geçerli olan bu teminatın limiti € 30.000 olup, her bir vakada € 75'a kadar muafiyet uygulanacak, € 75 üzeri faturalarda ise tazminatın tamamı ödenecektir.

Tıbbi Bilgi ve Danışmanlık 
Karşılaştığınız her türlü sağlık problemi ile ilgili olarak bulunduğunuz ülkede size en yakın anlaşmalı medikal ekip tarafından, tanı konması ve ilaç önerilmesi dışında, doktor, uzman doktor, diş hekimi, hastane, teşhis merkezleri, eczane ve nöbetçi eczane isimleri, adresleri ve telefon numaraları gibi ihtiyaç duyacağınız bilgiler konusunda size danışmanlık hizmeti verilir ve tavsiyelerde bulunulur. Acil tıbbi müdahale gerekiyorsa, tüm organizasyonlar sağlanır.

Tıbbi Nedenlerle Nakil veya Seyahat 
Ani hastalık veya yaralanma ve 24 saat içinde müdahale edilmezse hayatınızı tehlikeye sokacak durumlarda Acil Yardım Ekibi sizi yurtdışında da yalnız bırakmıyor ve gereken önlemleri alarak , kara veya gerekirse hava ambulansıyla sizi en yakın sağlık kurumuna naklediyor. Taburcu olduktan sonra ise, daimi ikametgahınıza nakliniz karşılanıyor.

Vefat Halinde Cenazenin Tıbbi Şartlara Uygun Olarak Nakli 
Yurtdışında seyahatte iken vefat durumunda; cenazenin daimi ikamet adresine nakil organizasyonu için tüm gerekli tedbirler alınır ve uluslararası tıbbi şartlara uygun olarak nakil yapılır. 

 


SEYAHAT SİGORTALARI

» Konsolosluk Vize Sigortası

» Yurtdışı Seyahat Sigortası

 Seyahat Sigortaları Sayfasına Geri Dön »